Фирма иска да строи лифт в Бургас, щял да доведе милиони туристи



От ЕФ "Лира Шанс" искат да изградят въздушна линия между гарата и морето 

Писмо с меко казано интересно предложение за изграждането на въжено вуздушна линия в Бургас получиха кметът Димитър Николов и председателят на Общински съвет - Костантин Луков. Писмото е публиквано на сайта на местния парламент, а като податели са записани Ф "Лира Шанс" и група стопански фирми.





Идеята е да се изгради въжена вуздушна линия, която да тръгва от жп гарата в Бургас и да стига до Морското казино и плажа. Тя щяла да бъде в улеснение на "десетките хиляди болни, възрастни и непоспособни да вървят, които ще могат да "летят" към морето през всичките сезони на годината". Линията също така щяла да доведе "милиони туристи от света".

Повече подробности в предложението не са споменати, като не е уточнено от какъв тип трябва да бъде въпросната въжено-въздушна линия. Писмото ще бъде разгледано от комисията по "Устройство на територията". 


Какво четем:

🔴 Издирват Чане по горите около Костенец, въоръжен и опасен е

🔴 Безплатни кардиологични прегледи в столичен мол

🔴 Хороскоп 11 май-РИБИ Постигане на цели, ВОДОЛЕЙ Печеливши възможности

Източник: e-burgas



Коментари



горе