Хиляди гърци идват към България
Следващата седмица се очаква хиляди гръцки туристи да посетят България по време на трите почивни дни, съобщават туроператорите в южната ни съседка, предава БНР.
Много са студентските групи за Банско.
Туристическите агенции в Гърция информират за силен интерес на туристите към България във връзка с трите почивни дни за националния празник на Гърция, който е на 28 октомври. Туроператорите в Северна Гърция съобщават, че почти са изчерпани свободните места за екскурзии до България в края на следващата седмица.
Силен интерес има към автобусните екскурзии до Бургас и Варна.
Студентите предпочитат отдих три дни в Банско. Групи пенсионери се организират за посещение на българските манастири.
Много са и индивидуалните туристи, които наред с разходка и пазаруване в България си купуват ваучери за спа почивка, съобщават туроператорите.
Турция също привлича с евтина и интересна почивка, като се използват и фериботните връзки.
След две години пандемия гърците желаят да използват хубавото време и празнични дни за кратък отдих от Дубай до Банско, коментират туристическите агенции най-продаваните дестинации.
Какво четем:
🔴 Най-богатите фамилии, които управляват света / СНИМКИ🔴 Вижте кога ще са големите почивки през 2023 г. Планувайте отпуската си още отсега!
🔴 Отпада предложението за двойна тарифа на тока
Източник: plovdiv24
Коментари
