Антоанета Стефанова завоюва златен медал в Китай



Гросмайстор Антоанета Стефанова спечели златен медал в ускорения шахмат на 2-рите Световни интелектуални игри в Хуайан, Китай.


В последния кръг българката победи Александра Костенюк и заедно с още четири състезателки приключи с 4,5 точки от 7 възможни. Допълнителният турнирен показател определи за победителка ГМ Антоанета Стефанова.

 

На второ и трето място са сестрите Анна и Мария Мизучук (Украйна). На четвърто място е Катерина Лахно (Русия), а на 5-то - Анна Ушенина.

 

При мъжете победител е Дмитри Андрейкин (Русия) с 4,5 т. от 7 възможни и най-добър допълнителен турнирен показател. Със същия точков актив са още Шахрияр Мамедяров (Азербайджан) и Ле Куанг Льом (Виетнам).

 

На 13 и 14 декември ще се състоят Блиц надпреварите, с контрола - по 3 минути на състезател с добавени по 2 секунди за всеки изигран ход. Шахматистките играят в 22 кръга - по две партии всяка срещу всяка.


Какво четем:

🔴 Невена КОКАНОВА – тази тъй възможна любов (ВИДЕО)

🔴 Тези зодии са най-верни в любовта

🔴 Невероятна смес за укрепване на косата

Източник: Дир.БГ



Коментари



горе