Таня Бейрийска – жената, която победи нелечимото заболяване Множествена склероза с помощта на кетонната диета



Представяме ви една истински борбена жена, преминала през изключително големи трудности в живота и все пак успяла да победи. Никой не може да приеме тежката диагноза леко, но някои хора не се отказват и намират начин да се справят. Не забравяйте, че всичко, което ни ограничава, е само в нашето съзнание. Запознайте се с Таня Бейрийска - жената, която нокаутира множествената склероза.

Разкажете ни за себе си, с какво се занимавате, какви са хобитата ви?

На 37 години съм. Семейна, с две деца – разнояйчни близнаци на 1 година и 9 месеца. В настоящия момент се старая да съчетавам грижите за близнаците, ежедневните многобройни контакти с хората, потърсили помощ и съвет по отношение на метода ми и дейността на фондацията ми.

Как разбрахте за заболяването си? Кои бяха първите симптоми, които забелязахте?

През лятото на 28-та ми година, след няколко болезнени пристъпа загубих чувствителността и контрола върху дясната половина на тялото си, като силно се влоши и зрението ми. След редица изследвания и направен ядрено-магнитен резонанс (ЯМР), лекарите бяха категорични – Множествена склероза (МС)!

Каква беше прогнозата на лекарите за заболяването Ви?

Установените лезии в мозъка ми бяха нетипично големи за такъв ранен стадий на болестта, което доведе до прогнозата, че имам между две и пет години съзнателен живот, който ще прекарам В БОЛКА, а след това ме очаква вегетативно състояние, подобно на „зеленчук”…

Кога решихте да потърсите алтернативно лечение?

С надеждата за нещо по-добро, ужасена и болна, заедно с първия си съпруг – англичанинът Малкълм, заминах за Швейцария. Последва нова поредица от изследвания и нов ЯМР. Уви, диагнозата и страшните й детайли се потвърдиха. Още по-потискащо беше това, че назначеното ми медикаментозно лечение не е нито по-добро, нито по-различно от това в България – интер- и/или бетаферони, плюс ударни дози от кортикостероиди… само търговските наименования на лекарствата са различни.

Категорична бях, че животът ми няма да е това и няма да е такъв! Започнах да събирам всякаква информация и да чета. Стартирах с учебници по биология и физиология на човешкото тяло. Преминах през много, докато открия трудовете на проф. Ото Варбург, книгите на д-р Браян Пескин и публикациите на патолога д-р Джоел Уолък.

Защо избрахте кетонната диета? При какви здравословни проблеми е полезна тя?

Нееднократно съм повтаряла и подчертавала, че методът ми „Ключът към дълголетието” не е лечение! Ще го кажа пак - единственото, което се случва е, че при прилагането му, се провокират процеси на свръх регенерация в организма, като така се предоставят средствата и възможностите на тялото ни да се самолекува! Тоест, дава му се отново възможност да заработи като перфектната биохимична машина – такава, каквато е то, когато е здраво.

Методът ми се състои от три компонента: вариант на кетогенна диета + стриктен режим на хранене, с елементи на гладолечение + прием на комплекс от специални хранителни добавки, които да балансират ефекта от първите два и да гарантира резултатите от тях.

Всъщност през последните две-три години, и особено през последните няколко месеца, „списъкът” на заболяванията, от които страдат хората, прилагащи метода ми, стана доста разнообразен. Ще се опитам да обобщя по някакъв общ признак само тези, при които са налице категорични подобрения в здравословното състояние на хората, без да ги изброявам изрично. Това са заболявания, при които по някакви причини са стартирали процеси на израждане, дегенерация или дори на смърт на различни видове клетки в тялото (мускулни клетки, миелинови клетки, кръвни клетки, клетки на съединителната тъкан, мозъчни и т.н.). Процеси, съпътствани и/или последвани от „полудяването” на имунната система, при което тя започва да атакува собственото ни тяло и/или свързани, с нарушения в процесите на обмяна на веществата. Разбираемо, на първо място сред всички тези заболявания е Множествената склероза (МС).

Как се отрази на състоянието ви променянето в режима на хранене?

В рамките на само един месец, здравословното ми състояние се промени драстично към по-добро, при което аз самоволно и изцяло спрях приема на всякакви медикаменти, за което разбира се уведомих и лекаря ми в Швейцария. Резултатите от направените ми по тяхно настояване изследвания, само потвърдиха видимото – симптоматиката на болестта бе овладяна, бях в ремисия, изглеждах прекрасно и все повече се възстановявах!

Какво е състоянието ви към днешна дата и как се развива животът ви в момента?

В края на 2017 г. направих изследвания и нов ЯМР. Всички резултати са еднозначни – аз съм в категорична ремисия и превъзходна кондиция, като дори се отбелязва и възстановяване от пораженията, нанесени ми от болестта! Окрилена от случващото се и получавайки подкрепата на все повече хора, с помощта на приятели и изцяло със собствени средства, в началото на месец януари 2018 година учредих своята фондация – Фондация „Таня Бейрийска”.

Животът ми в момента е доста интензивен. Чувствам се добре, изпълнена съм с енергия и ентусиазъм по отношение на това, което правя за хората, потърсили помощта ми.

Таня сега

Разкажете ни повече за книгите си, как се роди идеята за тях и какво ще открием в тях?

В първата си книга - „Нокаут за МС (множествена склероза)”, описвам живота си през последните няколко години на безпощадна борба - на борба, но и на победа над заболяване, което според съвременната медицина е нелечимо. На живот-борба, преплетен от съдбовни лични моменти - на щастие, любов, вяра, подкрепа, на разочарования, сълзи, сривове и много тежки събития.

Само и единствено обажданията с безбройни въпроси на много мои познати и непознати хора, ме мотивираха да разкажа тази конкретна част от борбата си, свързана с промените в начина ми на живот и хранене, които доведоха до безусловен напредък и възстановяване. Разбира се, че бях провокирана, а и се съобразявах с теоретичните и научни изследвания на много учени от цял свят.

Втората ми книга „Методът“ е естественото продължение на „Нокаут за МС (Множествена склероза)“, след като въпросите, които породи първата ставаха все повече по отношение на самия метод и храната. В нея разглеждам в детайли описанието и обосновката на всички аспекти на метода ми „Ключът към дълголетието“, като се старая да предложа примерна схема за неговото прилагане. Споделям и много различни готварски рецепти, които самата аз ползвам до ден-днешен, както и създадената от мен Пирамида на храненето, която дава нагледен пример кои храни са полезни и кои са забранени при Множествена склероза и други дегенеративни заболявания.

Какви съвети може да дадете на хората, готови да променят начина си на хранене?

Непоискани съвети не давам! Но искам да подчертая следните особено важни неща:

1. Методът ми „Ключът към дълголетието” не е само диета! Освен мой си вариант на кетогенна такава, той включва и още два много съществени и неделими от него компонента, а именно – стриктен режим на хранене с елементи на гладолечение и прием на комплекс от специални хранителни добавки. Само с диетата и без другите компоненти не мога да се ангажирам, че ще бъде постигнат търсения резултат на подобрение в здравословното състояние, на възстановяване или просто на поддържане на добра физическа форма!

2. Методът ми „Ключът към дълголетието” в никакъв случай не е някаква ПАНАЦЕЯ, която помага винаги и при всякакви здравословни проблеми! Не е такава, нямам такива претенции и дори още в началото на книгата си „Методът” посочвам случаите, при които той не може да бъде приложен или трябва да се прилага с особено внимание и то под лекарско наблюдение.

3. Аз НЕ СЪМ лекар и моят метод „Ключът към дълголетието” НЕ Е каквото и да е лечение! Единственото, което се случва с прилагането му, е провокиране на свръхрегенеративните способности на собственото ни тяло, като се дадат на организма ни всички необходими му средства, за да се САМОлекува!

Автор: Данна Панджарова
снимки: личен архив


Какво четем:

🔴 Борисов превърна сълзите на Петър в усмивка

🔴 Майките към Борисов: Намалете разходите по охрана на Доган и Пеевски

🔴 2 златни, 1 сребърен и 1 бронзов медал за младите български информатици на Европейската олимпиада - eJOI

Източник: Фрамар



Коментари



горе