На метри от гроба на свети Иван Рилски български лекар отново се прояви-Този път спаси живота на германска туристка
Германска туристка полетя от три метра височина край гроба на рилския светец Иван Рилски и счупи крак. Линейка на Спешен център и пожарен автомобил за минути пристигнали на трудно достъпното място, за да й окажат помощ.
Дежурен лекар в Спешен център в Рила бил д-р Мирослав Корчев, съобщава Struma.bg.
Той пристигнал за броени минути при пострадалата 57-годишна жена.
Счупването било тежко. От левия крак на жената стърчала счупената кост. Пострадалата германка пищяла от болка.
Д-р Корчев шинирал крака и с линейката транспортирал пациентката за Благоевград. Въпреки обезболяващата инжекция, болките на жената не намалявали и по време на пътуването тя си глътнала езика. Д-р Корчев успял да извади езика на задушаващата се туристка и да й спаси живота.
От здравия крак на германката лекарят извадил кърлеж, който най-вероятно носила няколко дни, впит в кожата, тъй като според думите на д-р Корчев бил набъбнал до пръсване. След пристигането в Благоевград германката и съпругът й, с когото от години всяко лято кръстосват Рила, прегърнали д-р Корчев и на развален български му благодарили за бързата и адекватна реакция като медик.
Обещали му като се върнат в Германия да му изпратят подарък медицинска чанта, оборудвана с всичко необходимо за оказване на първа помощ. Това не е единственият случай, при който д-р Корчев връща от оня свят пострадали хора.
Един от любопитните случай беше, когато руски турист тръгнал със семейството си за Рилски манастир, но автомобилът аварирал и той решил да го ремонтира на пътя.
Руснакът стиснал между устните малко болтче, за да не го изгуби, но без да се усети, поел въздух и болтчето се озовало в дихателната му тръба. Д-р М Корчев бил на смяна в Спешен център в Рила и по най-бързия начин се озовал на място.
Туристът вече се задушавал, съпругата му пищяла около него и не знаела какво да прави. Докторът светкавично се намесил и извадил болтчето.
Преди около месец той извади с безопасна игла 6-см стоножка от ухото на гъбар в местност над Рилски манастир. Тогава кметът на община Рила обеща да го награди като добър медик, който често е спасявал човешки животи.
Какво четем:
🔴 Кулагин "върза тенекия" на Нова телевизия🔴 До къде се докарахме! Вижте къде се появи ликът на Тато (СНИМКИ)
🔴 Деси Банова се разминала на косъм със смъртта и заради силен стрес си мислела, че...
Източник: lifebg
Коментари
