Животът на един студент във Франкфурт – Стефан Радев
Стефан Радев, 22 г., е роден и израснал в града на липите, на поетите, на правите улици – Стара Загора или с оглед на географската ширина, както заралиите го наричат – „Центъра на Вселената“. В момента е студент по Икономика и Бизнес администрация в “Гьоте Университет” във Франкфурт, където живее от октомври 2016. Ръководи маркетинг екипа на „Български кариерен форум“, който ще се проведе на 13 април 2019 в Кьолн и на 11 май 2019 в Мюнхен.
Вече 2 години и половина съм във Франкфурт, където уча и работя. Избрах тази локация с идеята, че при кандидатстването търсих баланса между престижен университет, добри шансове за кариерно развитие успоредно със следването и град, който може да предложи разнообразни възможности за един млад човек. Място като Франкфурт се отличава с по-различен облик от традиционната немска култура. До известна степен това се дължи на факта, че делът на чужденци е близо 30% от населението на града.
Отделно Франкфурт е бил тотално разрушен по време на Втората световна война, а впоследствие ролята му на финансов център на Европа допринася и за архитектурния облик, в който преобладават високи бизнес сгради, седалища на едни от най-големите и влиятелни финансови институции в света. В тяхно лице е и Европейската централна банка, която привлича изключително голям потенциал от целия континент. Всичко това допринася за динамичния облик и забързан начин на живот в меката на финансовите пазари.
Град за млади хора
Що се касае до града от моята гледна точка – достатъчно голям за всичко, което един млад човек би имал нужда, и същевременно прилично компактен, мобилен и комуникативен.
Определено бих препоръчал тази дестинация на всички млади хора, без значение от професионалните им амбиции, защото можеш да се развиваш във всеки един сектор – от икономика и финанси, през компютърни технологии, до медицина.
История като за филм
Бих казал, че историята на „Български кариерен форум“ заслужава своя сценарий за филм, защото каузата е толкова непринудена и уникална сама по себе си и вече се развива за седма поредна година. И всичко започва още през 2013-а година, когато няколко български студенти в Шотландия решават да инициират първия такъв форум. Подтикнати от явлението на „изтичане на мозъци“, което всяка година въвлича стотици млади българи в Западна Европа, се обръщат към бизнеса в България за съдействие и организиране на кариерно изложение в Лондон. Така с всяка изминала година форумът започва да се надгражда – интерес към изложението има от страна на все повече компании, действащи в родината, както и от страна на многобройната българска общност в чужбина. През 2015-а година изложението се провежда за първи път и в Германия, като домакин за идните три издания е Франкфурт, а миналата година форумът дебютира в столицата Берлин.
Доброволци от цяла Европа
Днес „Български кариерен форум“ обединява над 50 доброволци от цяла Европа. Подготовката
и реализацията на изложенията се осъществява изцяло от български студенти в чужбина,
които отделят значителна част от свободното си време, за да организират събитията
за своите сънародници зад граница. Процеса ръководят основоположниците на кариерния
форум, които някога също са били студенти в чужбина, но днес се развиват успешно
отново в родината и така обуславят цялостно идеята и смисъла на каузата.
Кариерните изложения се провеждат по традиция всяка пролет, но подготовката за
тях стартира още през есента на предходната година. В продължение на месеци нашите
доброволци, разпределени в 3 екипа, се грижат за набирането на фирми изложители,
реализацията на събитието на място и провеждането на маркетинг кампания. Опитваме
се всяка година да дообогатяваме палитрата си от компании, за да удовлетворим
очакванията и нуждите на посетителите на форума – от технически и инженерни специалности
до хуманитарни науки.
Какво четем:
🔴 1 златен и 3 сребърни медала за България от Европейската олимпиада по математика за момичета🔴 ГОРДОСТ! Биляна Дудова зарадва България със злато от Букурещ!
🔴 Бебе рекордьор се роди в Димитровград
Източник: ambicia