За какво да внимаваме при смяна на гуми?
На повечето водачи на моторни превозни средства им се налага два пъти в годината да сменят гуми. Когато отидете при т.нар. "вулканизатор" или в сервиз за смяна на гуми, първоначално ценоразписът изглежда много добре, но има случаи, в които крайната сума се оказва значително по-висока от очакваното. Защо се получава така и какви способи използват някои от гумаджиите, за да ви вземат повече пари. Тук говорим основно за т.нар. "квартални вулканизатори", за които тази
Един от най-често използваните способи е да ви уведомят, че вентилите са стари и се налага да се сменят. Това наистина се налага, но в доста по-редки случаи. Когато вентилът е с гумена основа, то можете сами да проверите още преди да посетите сервиза, дали при огъване във всички посоки има пукнатини и нацепвания по гумата. Ако такива липсват, то смяната им не е задължителна.
Другият редовен "трик" е крива джанта. Ако при въртене на стенда не виждате визуални колебания и преди да посетите сервиза автомобилът ви се е движел нормално без вибрации, идващи от колелата, то спокойно можете да откажете изправяне на джантата. Определено ще си спестите доста пари.
Трябва добре да проверите също ценоразписите на сервиза. Дали в ниската цена за "преобуване" се включени задължителните баланс, сваляне, качване, и цени за отделните тежести за баланса. Не са редки случаите, в които подобни услуги се начисляват върху предварително обявената цена за смяна на гума.
За това, нашият съвет е да използвате доказани на нашия пазар компании, за които това е основен и целогодишен бизнес. Такива фирми са "Маргел", "Диана", "Примекс" и др. От малките сервизи за смяна на гуми също има добри, но за болшинството
Какво четем:
🔴 Дилян, хвърлил сина си от мост, се прави на луд🔴 Само 50 мл. на ден от тази мощна напитка почиства артериите и предотвратява сърдечен удар!
🔴 Адвокатка засече в жесток гаф лекарите, прегледали починалото 3-г. дете
Източник: fakti
Коментари
![](./i/blank.gif)