Тревога! Китайски експерт обяви кога идва втората вълна на COVID-19



Съществува голяма вероятност да има втора вълна на заразени с коронавирус в света през есента. На това мнение е председателят на експертния екип по Covid-19 в Шанхай д-р Шанг Уенхонг съобщава RT.

Според експерта е "малко вероятно" пандемията да приключи през лятото. Той посочи, че тя дори може да продължи в голяма степен до следващата година.





По негови думи пандемията е достигнала критичен етап. "В световен мащаб до момента Европа и САЩ не осъществяват ефективен контрол, В Африка, Южна Америка и Индия, където икономиката е по-малко развита, а медицинските средства не достигат, новите случаи са се увеличили значително, което поражда огромна несигурност в световната борба срещу епидемитя", посочва д-р Шанг, който е и завеждащ Инфекциозното отделение в университетската болница в Хуашан.





  Според експерта броят на новозаразените в Европа и САЩ ще се увеличава постепененно до определен момент, след което ще започне да се регистрира спад в заболеваемостта. Огнища на заразата обаче ще се появят на други места.

"Предполагаме, че разпространението (на коронавируса - бел.ред.) може да се удържи 3-4 месеца, което означава, че спадът ще се случи в края на лятото. След него обаче може да последва втора вълна. Има голяма вероятност от повторна поява на вируса в международен мащаб".


Какво четем:

🔴 Миролюба Бенатова: Борисов е такъв, какъвто е, но работата на репортерите е да го отразяват, не да го защитават

🔴 Проф. Мермерски подарява на България патент за бърз тест за COVID-19

🔴 Без американска мечта за българи от Аризона заради коронавируса

Източник: Марица



Коментари



горе