Гневът на софиянци срещу метежниците расте - хората се събират пред НДК с искане: вън катуните от софийските кръстовища / СНИМКИ



Нарства броят на гневните столичани срещу своеволията на метежниците и техните блокади в центъра на София. И тази вечер за поред път се събраха десетки софиянци пред НДК, за да демонстрират несъгласието си със случващото се в центъра на столицата. 





Основните кръстовища в столицата да бъдат освободени от метежниците, настояват столичани. Те се обявяват и против действията на президента Радев в подписката си. 

Сред организаторите на митинга пред НДК са Веселин Георгиев и Георги Флоров, които преди няколко дни събраха столичани на митинг и внесоха над 6000 подписа срещу незаконните блокади. Те настояват МВР и столичните власти да се погрижат за реда в столицата. Преди два дни двамата бутнаха и една от празните шатри на метежниците на кръстовището пред Ректората, както ПИК съобщи.





Съоръжението е поставено незаконно и пречи на свободното придвижване на всички граждани, нарушавайки конституционните им права, мотивираха се двамата, които събраха повече мъжество то всички властимащи, за да опитат да върнат реда в държавата.

Събитието, което организират те на НДК, е законно и за него е уведомена Столична община, както изисква законът, за разлика от катуните на терористите в центъра на София, събрани от юмрука на Румен Радев.










Какво четем:

🔴 Йорданка Христова скочи на платените протестъри: Дано не се стигне до гражданска война!

🔴 Защо Мая Илиева не отиде на помена на Жоро Илиев?

🔴 Как засрахме нашето Южно Черноморие

Източник: pik



Коментари



горе