Софиянец се подигра на Пловдив: Много е зле положението / СНИМКИ
"Здравейте! Много е зле положението във вашия Пловдив. Живея в София, където според официалната статистика на НСИ, базирана на последното преброяване от 2021 година, живеят 1 274 000 души.
Ето какво още иска да ни каже той:
Според същата институция жителите на втория по големина град в страната ни са 319 612. Искам да ви кажа, че движението в столицата се осъществява далеч по-лесно и по-бързо.
Не знам на какво се дължи това, но с просто око се вижда, че там през много кръстовища се минава на зелено, без да се спира.
А къде са вашите зелени вълни? При вас е истински кошмар в час пик да се стигне от единия край на града до другия.
Нали има общинско предприятие, което следи в реално време движението в града ви?
Защо не опитат поне малко от малко да променят режима на светофарите от удобните си кресла? Нали имат камери и компютри? Може би има и ремонти и затворени улици, но трафикът е много тегав".
Какво четем:
🔴 Забравете да платите с карта в "Метро", не издават и фактури🔴 Жестоко двойно убийство в София, прикрили го с пожар
🔴 Нов шампион по скъпотия измести олиото
Източник: plovdiv24
Коментари
