Навсякъде е така. Добре че има камериерки, които говорят български



След сигнал на жена, която не бе доволна от почивката си в село Кранево:

Преди разговора ни с управителката на хотела, се свързахме с друга служителка, която бе запозната със случая и бегло го коментира. Междувременно тя разказа каква всъщност е ситуацията с работната ръка по нашето море от първо лице.





“Сервитьорите по цялото Черноморие не говорят български и английски език. Българи не останаха да работят, затова обслужващият персонал е отнякъде другаде. Село Кранево е под всякаква критика. То е част от община Балчик, където ние всички хотелиери плащаме данъци. Община Балчик не се грижи за нищо.





Ако влезете в самото село, за да стигнете до хотелите, ще ви стане лошо. Пътят е дупка до дупка, потънал, мръсно е, не се чисти и тях не ги интересува какво се случва.

Не съм сигурна в коя част от лятото е била тази дама, имаме два плажа, те се поддържат. Стараем се да бъдем изрядни, разбира се, случват се неща, ние не можем 24/7 да сме на плажа.





Персонал наистина няма, но не е само при нас. На цялото Черноморие е така, няма хора и на никого не му се работи.

Аз прочетох сигнала и останах с впечатление, че тя не е чак толкова недоволна.





Слава богу, имаме камериерки, които говорят все още български и са се държали добре с нея.

Имаме много труден сезон. Тези хора работят постоянно и изпълняват по 2-3 длъжности едновременно. Пак ви казвам, не е само при нас по този начин. Не се оправдавам, но това е ситуацията в България.





Закуската ни не е толкова еднообразна. Ако погледнете коментарите в Booking, те също са полярни. Има хора, които просто са си криви. С пристигането си започват да се заяждат и ти каквото и да правиш, те се заяждат.





След това отиват някъде, за да коментират. Абсурдно е, че жената е нахапана от дървеници. До сега сме нямали такова оплакване. Аз работя оттам от стая или от вила и никога не съм била нахапана."

Туристка се оплака от хотел на морето, отговорът не закъсня

Жена се оплака във Фейсбук от хотел в село Кранево. 7-дневният й all inclusive престой е бил достатъчен, за да събере впечатления, и то предимно негативни. На 3000 лева е възлизала сумата на почивката за трима възрастни и две деца за шест нощувки.

Тя твърди, че в самото село мирише лошо, по улиците е мръсно и наоколо има разрушени сгради. Ситуацията във вилната зона на хотела не изглежда особено обнадеждаваща. От разказа й разбираме, че закуската всеки ден е била една и съща. Непрестанно е трябвало да чакат на опашка за храна, за прибори и за чаши. Сервитьорите са били любезни, но не са говорили нито български, нито английски език. Басейнът на хотела не е бил почистван през тази една седмица, а във водата му са плували макарони.





Трудно е било стигането на компанията до плажа. Дамата се оплаква, че всичко е било в храсталаци и разбити дъски, а на плажа са заварили счупени шезлонги и чадъри. Освен всичко останало, те били нахапали от дървеници и мушички за едноседмичния си престой.

Едно от последните разочарованията на жената е било в аптеката на село Кранево. 39 лева е струвал сиропът за кашлица, от който тя се е нуждала там. Жената е била изненадана от цената и не го е взела.

Потърсихме управителката на хотел "Верамар Бийч" Веси Атанасова, за да разберем и тяхната гледна точка.





Ето какво ни отговори тя:

"Всеки ден чета абсолютно всичко. Аз знам коя е жената, защото тя непрекъснато имаше оплаквания от нещо. По повод пътеката, от която се оплаква. Пътеката е чисто нова, направена е преди 2 месеца и няма храсти.

Инфраструктурата на село Кранево не ни касае пряко, ние нямаме вина за това, че пътят е замърсен и лош. Ако туристите дойдат и питат за аптека, ги пращам на тази с нормалните цени, а не на такива с високи.





Вилите са направени през миналата година, точно на първи август ги отговорихме и ако има нещо такова, едва ли някой би нощувал толкова дни, без да се оплаче от дървеници. Това е пълен абсурд. Миналата година вилите работиха 20 дни. А тази година от 5-6 юни до сега. Всичко е чисто ново.

Закуската ни е континентална като във всичките хотели - кашкавали, сирена, мезета, яйца, наденица, кренвирши и бекон, мекици, баници, палачинки. Задължително имаме макарони, защото децата ги изискват.





Създават се опашки за хранене в рамките на 30-40 минути. Ние храним 300 човека, ако дойдат изведнъж много хора, няма как да няма опашки.

Няма работни кадри в цяла България. Ние имаме договори и ги взимаме. Министърът на туризма го знае, защото през нея се подписват договорите за персонал от чужбина. Ние не сме единствените. Вземат се от Украйна от Казахстан от Шри Ланка. Нашият персонал е 50 на 50 - половината са Украйна, а другата половина са българи.





Всеки ден след 19:30 часа се пускат препаратите в шахтата на басейна. През деня няма как да се правят почиствания, докато гостите плажуват. Профилактиката е в шахта, която се намира под басейна. Имаме дозаторна система, която автоматично хвърля препарати. Не е нужно да се вижда как някой хвърля хлор и pH. Всяка вечер под басейна се чистят преливниците.





Плажът ни се обслужва човек, на когото ние плащаме. Нормално е да се счупят шезлонгите. Тази година сме купили два пъти по 20 нови шезлонга. Подменяме ги, а счупените се слагат отзад и на 3-4 дни ги махаме. Имаме 2 плажа и шезлонгите и чадърите ни покриват 90% от гостите ни."


Какво четем:

🔴 Вулева с гримаса: Пфу! Тото е мръсен палячо

🔴 Превръщат едно от Чудесата на България в уникален студентски ВУЗ

🔴 Туристка се оплака от all inclusive по нашето море, шефката на хотела не й остана длъжна

Източник: plovdiv24



Коментари



горе