Почина Вълка Алипиева
На 90-годишна възраст вчера е починала Вълка Бетова Алипиева - знакова фигура в образователната система на Варна и България, съобщи Морето.
Тя е дългогодишен преподавател, зам. директор и директор на няколко училища в град Варна, началник на отдел „Просвета“ в Община Варна през 70-те и 80-те години на миналия век.
Благодарение на Алипиева в този период се популяризира идеята, че индивидуалните способности и възможности на учениците трябва да бъдат развивани предвид природните дарби на всяко дете.
Като началник на отдел „Просвета“ в Община Варна и като директор на няколко училища тя въвежда редица иновационни методи в обучението.
Само преди месец, на официална церемония в Община Варна, Вълка Алипиева получи специално отличие за изключителния й принос в общинската и националната образователна система като дългогодишен преподавател, директор и зам.-директор на няколко училища, началник на отдел „Просвета“ в Община Варна през 70-те и 80-те години на миналия век.
Поклон пред паметта ѝ.
Какво четем:
🔴 Панелист на Гала изтрещя: Крещи, чупи столове и... / СНИМКИ🔴 Ралица Паскалева затапи свой фен: Абе, госпожа...
🔴 Извънредно! Ясна е съдбата на животните във Велинград
Източник: Petel