Сачева: Датата 22 февруари не е избрана случайно за протеста на "Възраждане"


Понеделник, 24 Фев. 2025

ГЕРБ е в управлението, но не може да се очаква, че носи цялата отговорност за всичко. Това заяви в студиото на NOVA депутатът от партията Деница Сачева. По думите ѝ партията има 69 депутата и е мандатоносител, но също така има партньори, които трябва да носят своята отговорност.

"Не може да бъдем ракетоносител на мечтите на всички, включително и на опозицията", твърди Сачева.





Относно протеста на "Възраждане", при който се стигна до арести и ранени, тя заяви, че той е бил много далеч от определението за мирен, предаде Пловдив 24.

"Това са вандалски прояви, които определено целят провокация. И вероятно дори и датата 22 февруари не е избрана случайно. Може би трябва да търсим препратки в историята. Господин Костадинов е много добър историк. Именно на 22 февруари 1932 г. нацистите предлагат Хитлер за кандидат-президент. Така че това са недопустими неща, които не могат да бъдат свързани единствено и само със защитата на българския национален интерес", обясни Сачева.





 Според нея държавата е реагирала адекватно.
 

"Имаше много ясна реакция, включително и от страна на управляващата коалиция. Сигурна съм, че и премиерът Желязков ще вземе отношение. Но най-важното е това, което излезе днес от брифинга на МВР. А именно, че се гледат много внимателно всички камери от мястото. И всички хора, които са участвали във вандалските прояви, ще излязат от анонимност и ще им бъде потърсена законовата отговорност", допълни депутатът от ГЕРБ.

Относно политическите престрелки през последните дни Сачева заяви следното:





"Вижте, в последните години всички така с надежда гледаха на това, че ни докараха "Харвард", но всъщност май се получи малко Холивуд. Такива изказвания и реплики, каквито си подават господин Кирил Петков и господин Делян Пеевски не бих искала да коментирам", поясни тя.

На въпрос разпада ли се управляващата коалиция, тя отговори така:





"Споразумението за съвместно управление може да го намерите в интернет. Там много ясно е написано, че на Съвет за съвместно управление се обсъждат заместник-министри, областни управители, заместник-областни управители. Заместник-министрите, които са назначавани до момента, са били обсъждани между трите партии, които са част от споразумението за съвместно управление. "Демокрация, права и свободи" - ДПС е подкрепяща страна в това споразумение. Те не са страна по споразумението.  И причината е фактът, че от самото начало заявихме, че нито една от трите партии няма да бъде пък страна в конфликта между двете ДПС-та".


Какво четем:

🔴 Светослав Иванов: Варна е по-близо до Одеса, отколкото Вашингтон до Чикаго / ВИДЕО

🔴 Алгафари за референдумите: Ако питат българите дали искат да плащат данъци резулатите ще са ужасни

🔴 Бележка за Стоичков в Кауфланд остави България без думи

Източник: Petel



Коментари



горе