Най-старата крепост в Европа е в Провадия  



Родни учени откриха най-старата крепост в Европа. Оказва се, че тя се намира край Продавия. Това съобщи световноизвестният български археолог проф. Васил Николов.
"През изминалата година родните учени са работили на около 400 обекта на територията на цялата страна, а голяма част от проучванията са били в рамките на спасителни разкопки заради мащабното строителство на пътища, магистрали и газопроводи.

По думите му онова, което "по някакъв начин не стига, са редовните разкопки - разкопки на археологически проучвания, които целенасочено трябва да развиват знанието за древността в тази част на Европа, която е сред трите най-богати на археологическо наследство".

Според проф. Николов, който е един от най-уважаваните капацитети в областта на праисторията, при реставрацията на Ларгото пред ЦУМ са били спазени в значителна степен строителните норми.


Какво четем:

🔴 Ако лекар има рак, той веднага ще направи тези три неща...

🔴 Кметицата на Кьолн се извини за съветите към жертвите от новогодишния кошмар

🔴 Басарбовския манастир

Източник: Ретро



Коментари



горе