Ученикът, който накара компютъра да пише ръкописно
Звездин Бесарабов е млад талант. Ученик е в 9 клас в Националната природо-математическа гимназия (НПМГ) "Акад. Любомир Чакалов" в София. Научните му разработки, които са не една и две, не са от вчера. Печелил е и СофтУниада с проект за многоплатформена игра за компютри, телефони и таблети.
Днес е автор на проекта ArduWrite, с който спечели награда в националния конкурс за научни разработки "Млади таланти". Тя му дава право за участие в Световното младежко научно изложение EXPO Science Europe 2016 г., което ще се проведе през юли във френския град Тулуза.
Проект, машина, действие "Аз съм левичар. Имах лоша рана на лявата ръка и не можех да пиша няколко седмици. Така ми хрумна идеята, че всъщност компютърът може да пише вместо мен", разказва Звездин.
И така започнало всичко - начертал проект, направил прототип и... машината заработила. "Остава само да се координират няколко електроники, но машината работи. Свързва се с компютъра, ти пишеш на клавиатурата, а на документа излиза ръкописен текст", обяснява Звездин.
От ArduWrite можеш да избереш дали да пишеш с писалка или маркер, какви да са наклонът и големината на буквите. С това приложение някак си изглежда по-трудно да ти фалшифицират почерка.
"Много е подходящо при изработката на покани за сватби и други събития, защото сам можеш да си прецениш какво искаш и да си го направиш. Ако имаш ресторант и пишеш дневно меню с ястия, също е от полза, тъй като ти позволява да пишеш само веднъж и после да принтираш 20 пъти", обяснява различните приложения Звездин.
Какво четем:
🔴 Чудните мостове🔴 Нямаше армия на Балканите и в половин Европа, която да можеше да воюва с БНА
🔴 Военният музей гощава с боб и безплатен вход за Гергьовден
Източник: mladite