Плевенчанче със златен медал от "Математика без граници"



Плевенчанче със златен медал от „Математика без граници”

18 плевенски деца са участвали във финала на третото издание на международния турнир „Математика без граници” в Несебър. Това става ясно от таблиците с резултатите по отбори и индивидуално, публикувани в сайта на състезанието. 14 от децата са се включили и в отборната надпревара.

От две плевенски училища се похвалиха с медалисти. Катрин Нинова, от НУ „Христо Ботев” – Николай Найденов и Георги Енчев (на снимката) е съставът на отбора от Плевен, който извоюва бронзов медал. Виктор Ванев, от 2 клас от начално училище „Патриарх Евтимий” е завоювал сребърен медал. Оказва се, че Плевен има още едно, по-високо отличие. Валентин Николаев Филипов от ГПЧЕ е носител на златен медал в своята възрастова група. Валентин сега е във втори клас и това далеч не е първият, а поредният му успех в математическо състезание.

„Математика без граници” е турнир за ученици от първи до девети клас и от година на година се радва на все по-голям интерес. Участниците са главно деца от България, но идват и от чужбина. През тази година чуждестранните участници бяха от Русия, Румъния, Казахстан, Узбекистан и Азербайджан. Привлекателна е възможността за дистанционно участие във финала. В състезанието, провело се на 1 и 2 юли 2016 г. са се включили над 900 ученици.

Турнирът се провежда в 3 дистанционни кръга и финално състезание в България.
Покана за участие във финалния кръг, който се провежда в Несебър, получават учениците с най-голям сбор от точки, получени в два от трите дистанционни кръга. Всеки кръг от турнира се провежда чрез тест за всяка група/клас с продължителност за решаването му 60 минути. Броят на задачите в теста е 20, от които 10 са с избираем отговор, и 10 - със свободен отговор. Задачите се съставят от екип от специалисти и консултанти и са съобразени с изучаваното учебно съдържание в съответните възрастови групи в различните страни.

На финала освен индивидуално се провежда и отборно състезание. То е под формата на математическа щафета от 5 задачи за всеки клас/група - в условието на всяка следваща задача се съдържа отговорът на предходната. Всеки отбор, съставен от 3 ученици от един и същ клас/група, решава задачите в екип за 40 минути и попълва общ талон за отговори.


Какво четем:

🔴 Цвети се подобрява

🔴 Чай от банан при безсъние

🔴 "Брекзит" няма да има

Източник: Кмета



Коментари



горе