ВМРО иска връщането на задължителната казарма



ВМРО внася законодателни промени, с които иска връщане на задължителната казарма.

До дни тези предложения ще бъдат внесени за разглеждане в Народното събрание. Мотив за промените е рязкото влошаване на параметрите за сигурност в цяла Европа и именно това изисква бързи и адекватни действия на законодателя.

Воеводите смятат, че прибързано е закрита наборната служба.

От ВМРО предлагат няколко хипотези за връщане на казармата, като базовата е служба за срок от 6 месеца за лица от мъжки пол, навършили 19 години.

Има и варианти за алтернативна гражданска служба за срок от 12 месеца.

Законът също така предвижда началната военна подготовка за гражданите на България да стане задължителна. За учениците от средните училища се предвижда тя да е интегрална част от учебния процес, а за неучащите средно образование ще се организират задължителни курсове.

Проектът предвижда да се подобри системата за военна подготовка на студентите, включително и по посока на тяхното обучение за офицери от запаса.


Какво четем:

🔴 Изпратиха с аплаузи Ани Бакалова

🔴 Би Би Си разказа за страха на Иван след "Брекзит": Хиляди работници от ЕС се тревожат за бъдещето си

🔴 Толкова малки плодове, а с такава голяма сила срещу рака

Източник: news



Коментари



горе