Ето го новият български самолет! ДАР 23, изцяло родно производство
Първият български свърх лек самолет, произведен изцяло у нас, вече е факт. Изпитанията
на прототипа на ДАР 23 ще приключат съвсем скоро, предаде Нова тв.
„Интересът е огромен към спортното пилотиране, защото българинът, за разлика от другите европейски народи, има вродено любопитство – още от коня до днес към техниката”, коментира пред Нова тв Кирил Кирилов, ръководител на летище за леки самолети.
България е била производител на самолети от сериата ДАР, като ДАР 1 е бил произведен в далечната 1927 г. от тази година от производство влиза наследника му – ДАР 23, модел 2.
Така едноместния предшественик има двуместен събрат. Предназначението на новия модел самолети е обучението на пилоти в лека и свръхлека авиация. Преди това обаче предстоят изпитания и сертифициране на българския самолет в Германия.
Какво четем:
🔴 Иванка от Русе изчисти всички паразити от тялото си с този метод (снимки 18+)🔴 Велико Търново – най-красив град за 2016 г. в класация
🔴 ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО НА ПОСЛЕДНИЯ ВИКИНГ. Проектът "Обратно към земята" на Оле Йохансен събра филипинка, финландец и англичанин в елен
Източник: Petel
Коментари
