Тайни български кодове са разкрити в тунелите на Босненските пирамиди



Мила Салахи и Рени Джунова нашумяха с нестандартен метод на разчитане на руните, които те твърдят, че са от български, автохтонен произход. Тяхното тълкуване се основава на 15 строги правила, които те ще разяснят в своята книга. Сега те предоставиха своите прочити на сходни артефакти, намирани по нашите земи и на камъните в тунелите под пирамидите в Босна, където приликата с българските символи е поразително.

Тяхната методика позволява да се види една по-широка картина на културния контекст в древните разбирания за света. Търсенето на следата се превръща във вълнуващо преживяване, а всички оставени от предците текстове се оказват свързани с невидимата нишка на таен контекст. Така целият словоред на миналото се превръща в ребус и изпитание за будните души.
 
Пирамидите, както и тези в Босна, са древни съоръжения на предходна цивилизация, която ги е използвала за регулиране на водните ресурси, комуникация и създаване на енергия от естествени източници. Изследванията показват, че има логика и строга симетрия в поставянето им в определени точки на Земята. Босненските пирамиди са част от тази система, но според изследователя им Семир Османагич, са най-старите на света. Той твърди, че чрез камъните в тунелите може да се предават съобщения, които през решетката от подземни реки да отиде до получателя.
 
Подземията, които отстоят на около 3 км от пирамидата на Слънцето разкриват постепенно тайните си. Наскоро са открити камъни с руни и керамична плочка с ясно изрязани знаци. Те наподобяват тези от културата Винча, Караново и Ситово, но има такива образци в Египет и Сирия.
 
Проучванията показват, че езикът на Балканите се е развил за около 10 000 години на три етапа – от сложна криптирана и сакрална система на наслагани един върху друг знаци към опростяване и разделяне с постепенно преминаване от смесена йероглифно-руническо към пиктографско, сричково и впоследствие буквено писмо.

За учените ще бъде голяма помощ да се разчетат руническите надписи, защото те могат да помогнат при датирането и локализирането на топонимите. Налага се да погледнем в по-широкия културен пласт. 

Тунелите до пирамидата в Босна на пръв поглед изглеждат като на обикновена стара мина. Но при внимателен оглед се вижда, че стените на места са оформени сякаш чрез стопяване на материята и образуват плътен и изключително здрав слой. Най-голямото доказателство за древния им произход, обаче, са свещените камъни в тунелите, поставени точно над кръстовищата на подземни води. Установено е, че те са от изкуствен произход – нещо като древни полимери. Подобна теза за геополимерите, от които се твърди, че са създадени и египетските пирамиди, вече си проби път в научните среди.
 
Какво се случва, ако разместим камъните в тунелите в Босна?
Опитът да бъдат отстранени от местата им е довел до течове на местата на разкопките. Това ни подсеща за подобен случай преди години в София, който е забравен отдавна, но е време да напомним. Учени от БАН откриват неголяма каменна топка, поставена над извора с минерална вода в центъра на столицата и решават да я отстранят. Махат я и изворът пресъхва, връщат я обратно – изворът потича, а съоръжението е заровено. Сега вече можем да предположим, че откритото наскоро гигантско каменна кълбо от Семир Османагич в близост до пирамидите, има пряка връзка с управлението на водните ресурси.
 
Един от камъните, който екип на Портал 12 засне в тунелите вече има първи прочит:

Босна - пирамиди - кодове

„От конника, баща на идите са родовете,
От каменния конник и лъва на Лимос,
През Остия се разпръснаха и пренесоха през водата камъните на идите в селището Тиви.
И трите лъва от идите дойдоха от Тир и мидите на Тимок
И построиха за Илос – бащата.”

Босна - разчитане на надписи

„От Бога е рода даден на идите, от вашата Ида е спуснат. От Ида-царството на Бога и вашият Тилус. От бащата на Тива е знанието на идите
от него са девойките на знанието в Лимум.
От знанието на конника през водата от знанието идите го донесоха и го разпръснаха.
От великия кон при извора на ситите е името на Лимийския извор.
Спусна се по пътя от идите , от царството на бащата Тилус със знанието от Тива,от идите са девойките на знанието в Лимум.”

Да се опитаме да прочетем по-ясно камъните с руни с техния необикновен разказ. Говори се за племето иди, което построило пирамидите в чест на своето божество, като пренесли камъните през Остия (това е древното пристанище на Рим). За мидите вече знаем. В текста се споменава водата и извора на знанието, както и конникът, който се намира някъде около пирамидите. За ориентир можем да вземем изречението, което говори за девойките, очевидно служителки на култа, които били от Лимос, Лимус и охранявали конника. В разказа има и лъвове, които пък са древни атрибути на Богинята-майка. Лим е река, която извира от Черна гора и се влива в Дрина в рамките на сегашна Босна. Точно там пък има естествена пирамида, която оформя пролома. За траките мястото на посвещение се свързва с изсечен в скала конник. Къде се намира той тепърва ще се разбере, но картината става пъстра и любопитна.
 
Оказва се, че идите, сидите и ситите са племена или племе, които са свързани с жречески функции и мисията да предават знанието.
Тръгваме по следата на идите, дали името на планитата Ида в Мала Азия. Но всъщност другите имена на идите са ботиеи и тевкри. Плиний съобщава за ботиеи по поречието на Марица, а Страбон по р. Вардар.  Ето къде е българският корен. От друга страна тевкрите, които носят името на своя родоначалник Тевкър, герой от „Илиадата” , обитават остров Крит. Те кръщават малоазийската планина Ида по названието на критската Ида.

Тевкър (на гръцки Tευκρος) в древногръцката митология е син на речния бог Скамандър и нимфата Идея (Идиа б.а. вероятно дала името си на планината Ида). Тевкър е първият цар на Троя. Земята, която после се нарича Дардания по името на зета на Тевкър (а след това и Троя), първоначално е носела името Тевкрия. Дъщерята на Тевкър  Батия  се омъжва за Дардан и след смъртта му, царството започва да се казва и Дардания.  Може би от името на дъщерята да произхожда названието на племето ботиеи. Както се вижда споменатите иди, които всъщност са тракийското племе тевкри-троянци, дали името на планините Ида, са замесени в създаването на босненските пирамиди. Очевидно ботиеи, тевкри и иди са родове на едно и също племе, но с различни родоначалници. За силната родова памет на траки и българи не е нужно да търсим много доказателства. Имаме една от най-развитите родови системи в света, останала до днес.
 
Тракийските племена имат „професионални” имена, които определят вътрешното разделение на властите и задълженията в общата империя. Но те също така са и религиозни, дори кармични означения, защото фиксират и духовните функции. Ако едно коляно промени местонахождението си или преназначението си, сменя и името си – често с добавянето на представка или наставка, като едони и македони.
 
Тракийски племена колонизират егейския регион през медно-каменната и бронзовата епоха. Проф. Б. Xрозни е един от първите, които свързва миграцията на траките с участието им в създаването на минойското общество, за което споменава и Павел Серафимов. Известно е, че ботиеите участват във формирането на българското общество.

Но има ли други свидетелства, че тези тракийски племена са свързани с нашите земи?
При разчитането на Ситовския надпис от Мила и Рени се оказва, че местното племе сити, както и техният проатец Илис или Елис са особено почитани. Тази личност се споменава в няколко божествени криптирани текстове и следователно нейното значение е глобално.
Едно друго обстоятелство също привлича вниманието ни. Един от създателите на минойската цивилизация е някой си Ил или Илос, Илис, чието име носи самата „Илиада”.
 
В плочката от Караново  пък се разбира откъде тръгват родовете и къде са изпратени да сеят знанието. 

„Мина водата при Тимок ( р.Тимок протича през България и Сърбия ) път пое към извора на ситите. Господът в селището му ( Илис, Елис, Елес ) даде девойка и мирото на очите (знанието). При водата разстрои родът. От пътя на Тилус по море излязоха сидите.”
 
Тилус или Тиле, Туле е митичното царство, което е търсил и Хитлер. Много интересно е съобщаването, че разделянето на родовете е свързано с водата и в случая с пътя към Тилус, което е станало по море. Така разбираме, че траките са владеели корабоправането.
 
Още светлина хвърля текста от Драгойна:
„Ситите (сеещите знание) са род на мъдреците от родовете в Или, който се изгуби в долината на Рила. Или кораб даде, кораба на Тир. Потече словото от Слънцето (бог Илис) да се не губи от очите (знанието на Тракия). От Или (селище в Пловдивска област), от извора на бащата Илис, тръгна от Отеца и продължи Тир. От знанието на бащината земя е Тир. За Тракия и гроба ( гроба на Илис) тръгна в битка. На сидите и Ида (планина на боговете в Мала Азия) името от Тилус иде. Управляващият род на хановете направи и звездата на Вили ( по всяка вероятност става дума за Вавилон и Звездата на маговете). Виж извора и Бога с коня ( Илис), великия Бог на ситите!”
 
От анализа на текстовете става ясно, че ключът на мистично знание се пази от ситите, които преминавайки през морето вече се превръщат в сиди по правилото за промяната на звуците в имената, защото те имат кармично значение. В скрипта от Драгойна вече се говори, че Илис е починал и обожествен. Изворът на Бог, както и конят са част от сакралните символи. Няма съмнение, че целият код на това познание се крие край извора на велкия Бог на ситите. Ситово е известно със Стивоския надпис и част от голям мегалитен комплекс Щут град, който не е проучен, поради доста трудния терен.
 
Но да се върнем на пирамидите в Босна и имат ли те общо с тракийската култура?
Би грябвало да търсим отново чрез топонимите и имената. Стефан Византийски споменава за Бюснеи, Bysnei, Βύσναϊοι – тракийско племе от групата на бебриките, известни със своята войнственост. Можем да предположим, че имат нещо общо с Босна, защото от надписите около пирамидите става ясно, че траките имат отношение към строителството им и че те следват логиката на зависимостта на племената едно от друго и конкретното предназначение на всяко.
 
Още по-любопитно става, когато съпоставим и един друг текст върху камък, който е намерен в тунелите Равне в Босна. От него пък разбираме, че:
 
„Излязоха от изора на Тракия родовете. И родовете на Тракия построиха Сирия. На Тир от кораба е знанието и управляващият род на идите родът, от бащиния род и знанието на Или”.

Докато търсихме други източници за потвърждение, бяхме поразени, че има такива. Отново се намесва изворът на изворите - Омир, който повечето историци все още смятат за митология по неясни съображения. А ето какво се оказва. Тевкър (както разбрахме тевкрите са всъщност троянците) се пада първи братовчед на Хектор. След Траянската война Тевкър се връща на остров Саламин, но баща му цар Теламон го изгонва, защото не успял да попречи на самоубийството на природения му брат Айас. Според легендите, Тевкър отива в изгнание в Киликия или Северна Сирия, спомената в горния текст, където бил приет от роднината си цар Бел (бог Баал, известен герой от Библията). По-късно с помощта на цар Бел, Тевкър успял да се установи трайно на остров Кипър и да основе град Саламин. От това се разбира, че Тевкър не е първият в рода с това име. И че мястото на изгнание - Сирия е област, населена с роднини, където векове по-късно продължават да живеят лувийци. Кипър в продължение на няколко века е владян от египтяни, лувийци и пелазги, може би произхождащи от един прародител. Но най-интересното свидетелство е, че в XIII в. пр.Хр. в Киликия или в Северна Сирия, където по това време все още няма семити, се оказва, че има траки. Това е първото позоваване, че Бал или Бел от Библията има нещо общо с траките.
 
Но за кое време говорим?
Най-вероятно става дума за времето след големия потоп, които се смята, че е прекъснал развитието на предходната цивилизация отпреди около 12 680 г. до времето, за което има по-ясни свидетелства – 9000 – 8000 пр. Хр. по нашите земи. Разсъждаваме в тази посока заради етапите на развитие на езика и високата култура по нашите земи, която процъфтява от 10 000 г. пр.Хр. или по-рано до времето през което земите ни са завладени от римляните. Това тепърва ще бъде задача на обединените усилия на българските по дух учени, за да се докаже напълно.
 
По темата работиха: Мила Салахи, Рени Джунова, Елица Димова


Какво четем:

🔴 Емигрантски неволи

🔴 Кръстова гора

🔴 ИМАМЕ БРОНЗОВ МЕДАЛИСТ В КАНАДСКАТА БОРБА

Източник: portal12



Коментари



горе