Годжи бери ни дава здраве, дълголетие и стимулира мъжката потентност
Ако искате животът ви да продължи цели 252 години, хапвайте годжи бери по примера на Ли Цин Юен, който е доживял до толкова според легендите.
В съвремието е доказано със сигурност, че плодът годжи бери е адаптоген с комбиниран терапевтичен ефект. Това го прави изключително търсен и предпочитан през последните две десетилетия в Европа и зад Океана. У нас това растение набира популярност и се продава в биомагазините като опакован сушен плод. Производителите на биопродукти предлагат производни на плода под формата на кисели млека, пюрета, семена, натурални сокове, кексове.
Небивалият интерес към плода е заради неговите силни антиоксидантни свойства. Заради голямото количество полизахариди плодът има лековити свойства. Доказано е благотворното му влияние при сърдечносъдови болести и възпаления, заболявания на очите, включително и глаукома, смущения на нервната система. Препоръчва се и като превенция срещу раковите заболявания. Годжи бери се смята за активен имуностимулант, който подобрява метаболизма и спомага за сваляне на килограми, както и бори целулита. Плодът забавя процесите на стареенето, помага при високо кръвно налягане и различни алергии. Препоръчва се при умора, замаяност, шум в ушите, дефицити в паметта.
От листата на растението и от кората на корените му китайците правят чай, който според източната традиционна медицина потиска действието на човешките патогенни бактерии и гъбички. Най-колоритната част за годжи берито, за която обаче няма сериозни научни изследвания, е, че плодът стимулира мъжката потентност.
Още от древността растението е високо ценено и намира широко приложение в китайската традиционна медицина. Първите сведения за плода са, че расте в полите на Хималаите и е отглеждан от китайците 5000 г. пр. н. е. Днес има плантации в Югоизточна Европа и Азия. В Китай е известно, че хималайските столетници се хранят с годжи бери. Най-старата книга, в която се разказва за качествата на плодовитото дръвче, е написана 100 години преди Христа. В нея се твърди, че плодът подхранва кръвта, обогатява Ин, тонизира бъбреците и черния дроб и овлажнява белите дробове.
Плодовете, които се отглеждат в областта Нинксия близо до плодородните земи на Жълтата река, се смятат за най-качествените в цял Китай. Местните ги наричат "червените диаманти". Традиционните китайски лечители ползват реколти само и единствено от този регион. Иначе огромни плантации над 1000 декара има и в други региони на Централен и Западен Китай.
Плодът на растението е много крехък и брането му е деликатна задача. Реколтата се обира само на ръка. За съжаление почти никога плодът не може да бъде намерен в свежа форма.
Предназначените за недиректна консумация плодчета се оставят да съхнат на слънце или се подлагат на механична дехидратация чрез топлинни потоци. Не е за вярване, но агрономи твърдят, че годжи берито е роднина на картофа и принадлежи към семейство картофови. Към него спадат още доматът, чушките и чилито. Годжи берито има червеникавоованжев цвят, приятен плътен вкус и за да се запази плодът, се изсушава до консистенция, близка до тази на стафидата.
Познавачите обаче разказват, че плодът може да предизвика диария, газове и подуване на корема. Затова съветват да не се прекалява с консумацията на дневната норма, която е 30 грама. Годжи бери може да се консумира и от деца над 5 години.
Сухите плодчета могат да се ядат с мюсли, овесени ядки, потопени в запарка за чай, с кисело мляко или в кексове, като добавки в екзотични салати и други.
Какво четем:
🔴 ИЗКЛЮЧEНИE OТ МAСOВИЯ ПРИНЦИП ЗA ПРИДOБИВAНE НA ПEНСИOННO ВЪЗНAГРАЖДEНИE ЗA OСИГУРИТEЛEН СТAЖ И ВЪЗРAСТ ПO ЧЛ. 69, AЛ. 1, 2, 3, 6 OТ КСO И ПРOФEСИИ, КOИТO КAСAE🔴 За най-добър ефект "вълшебното" ленено семе трябва да се приема смляно и в натурален вид
🔴 Предпазете се, продава се в магазини! Този хляб ни вкарва в болница! В никакъв случай не яжте, ако видите това!
Източник: Фрамар