Ах, тази българска любов към туршията! (снимки и видео)
Кисели краставички и моркови, печен пипер, ароматна лютеница, камби и карфиол, зеле, обилно поръсено с червен пипер и олио. Българинът ежегодно залага на вкусни туршийки, които да бъдат комплимент към греяната ракия или вино през зимата.
И тази година много от нас започнаха със зимнината или поне планират уикенди, в които да приготвят вкусотии в буркани, но според статистиката процентът на ентусиастите е все по-малък.
А причини много, като най-основната сякаш е, че днес животът се върти на все по-бързи обороти и времето не достига, а пресни зеленчуци в магазина има целогодишно, макар и докарани от другия, по-слънчев, край на света.
Прииска ви се да си направите и вие туршийка? Във видеото горе можете да разберете как се прави най-лесната царска туршия:
Какво четем:
🔴 Проруски сили може да завладеят държавната машина на България!🔴 Кметът:Стара Загора се гордее с успехите на младите си математици
🔴 Не правете това в Англия
Източник: Вести
Коментари
