Българска компания разработи сайта на годината за финансови услуги
Сайт, разработен от българска компания, бе признат за №1 в света в сферата на финансовите услуги. Това се случи при връчването на престижните „Награди за интерактивна медия“. Те се присъждат ежегодно от Съвета по дигитални медии - международна организация със седалище в Ню Йорк, обединяваща водещи компании в сферата на уеб дизайна, софтуерната разработка, програмирането, дигиталния маркетинг и онлайн рекламата.
В състава на Съвета по дигитални медии влизат представители на повече от 10 страни, в това число САЩ, Австралия, Великобритания, Франция, Хонг Конг, Канада и Израел. Членовете на журито са от компании като „Майкрософт“, „Ню Йорк Таймс“, Си Ен Ен, „Тайм Уорнър“, „Верайзън“, „Кик Комюникейшънс“, „Емералд Пикчърс“, „Руфъс Ленърд“, университета „Франклин“ и много други.
Целта на наградите е да отличи компании, които инвестират в постигането на изключително качество и високи резултати при разработката и дизайна на уеб страници и приложения. С цел равнопоставеност, участниците се разделят в различни категории според дейността на дружеството, чийто сайт или приложение са номинирани.
Сайтът www.taxtake.com, разработен от българска софтуерна фирма, печели наградата за най-добър сайт
в категорията „Финансови Услуги“ за 2016 година. Сайтът е разработен по спецификация
на международна компания, предоставяща данъчно-счетоводни и консултантски услуги
в областта на Американското данъчно облагане.
„Всеки участник в дадена категория се оценява по пет критерия – дизайн, качество
на съдържанието, технологично и програмно изпълнение, функционалности и преживяване
на потребителя, както и спазване на стандартите за съвместимост при употребата
на различни браузъри и онлайн платформи. Максималният брой точки за всеки от петте
критерии е 100, а сайтът, който разработихме, спечели общо 487 точки, което го
класира на първо място в категорията „Финансови Услуги“, заяви Йордан Терзиев,
главен разработчик и ръководител на проекта.
„Проектът беше изключително сложен и включваше над 500 страници данъчно-счетоводна информация, бланки и форми, които трябваше да се цифровизират и да се направят достъпни на максимален брой различни видове устройства. Трябваше да се запознаем с регулаторната рамка за защита и съхранение на информацията в САЩ, включително да създадем възможност за отдалечено подписване на документи (електронен подпис) от американски граждани. Тази престижна награда за нас е голяма чест и радост, защото една малка българска фирма успя да създаде продукт на световно ниво“, допълни Йордан Терзиев.
Какво четем:
🔴 Вижте дома на шеф Иван Манчев-стана Къща на годината🔴 Вкусни зелеви сармички
🔴 Интервю с Веселин Райчев, носител на наградата „Джон Атанасов”
Източник: 24 часа