Ако празникът е през уикенда, се почива още 1 или 2 дни



Това реши Народното събрание след направените на второ четене промени в Кодекса на труда.

Министерският съвет ще може да обявява еднократно и други дни за неприсъствени за оказване на обществена почит към важни исторически, политически, културни или други събития, както и дни за честване на определени професии и за оказване на признателност.

Промените влизат в сила от 1 януари 2017 г. и няма да важат за предстоящите коледни и новогодишни празници.

Окончателно правителството обяви за почивен ден понеделник - 2 януари, а вторникът ще е работен.

Въведено бе изискване работодателите/доставчици на услуги или да командироват работници за собствена сметка и под свое ръководство по договор, сключен между работодателя и ползвателя на услугите, или да изпращат работници или служители в предприятие от същата група предприятия.

Премахва се съществуващото в кодекса изискване страните да уговарят поне същите минимални условия на работа като тези в приемащата държава само, когато срокът на командироване е по-дълъг от 30 календарни дни.

Трудовите спорове за осигуряване на условия на работа на командированите или изпратените в България работници или служители от други държави-членки на ЕС са подсъдни на съда по мястото, където работникът или служителят временно полага или е полагал труда си.


Какво четем:

🔴 Китаец засне уникално красив филм за Пловдив и България

🔴 Магии в кухнята Пататник по родопски

🔴 Българският отбор по астрономия и астрофизика се завръща със златен медал от международна олимпиада

Източник: Дир.БГ



Коментари



горе