Григор експрес прегази грузинец и е на финал в София (видео)

Григор Димитров е на финал на турнира по тенис в София.

На българската звезда бяха необходими само 63 минути за победата 6:1, 6:3 срещу Николоз Басилашвили. Грузинецът е 87-и в световната ранглиста, а в зала "Арена Армеец" отстрани поставения под №1 Доминик Тим (Ав) и обърна Мартин Клижан (Слвк). През миналия сезон стигна първия си финал във веригата на АТП, но в Кицбюел загуби от Паоло Лоренци (Ит).

До Sofia Open Димитров нямаше победа на професионален турнир в България. От началото на сезона той е спечелил 13 от изиграните 14 мача. Финалът му е втори за годината след този в Бризбейн, където стана шампион.

В неделя съперник на Григор в София ще бъде Давид Гофен (Бел), който отстрани 5:7, 6:4, 7:6 (7:3) носителя на титлата Роберто Баутиста Агут (Исп). Димитров победи белгиеца съвсем наскоро на 1/4-финал в откритото на Австралия.

Преди мача на Григор зрител в зала "Арена Армеец" използва голямото висящо инфармационно табло, за да предложи брак на приятелката си, а отговорът бе положителен.

Първи сет.

2:0! Бърз гейм за Григор, после пробив. Грузинецът не може да вземе точка.

4:0! Грузинецът не знае какво да прави срещу Григор. Нов пробив.

5:0. Григор явно не е в настроение да прави подаръци.

6:1! Въпреки отсъствието на първи сервис Димитров спаси точки за пробив и е само на сет от финала.

Втори сет.

1:2. Грузинецът като че ли се поотърси от напрежението и се възползва от грешки на българския си съперник.

4:3! Пробив във важния седми гейм (това е един от митовете в историята на тениса).

6:3! Григор не губи време и приключва мача по възможно най-бързия начин.