Не прави това във фейса
Tехнологията вече е част от живота ни и в зависимост от това как я използваме може да ни бъде приятел или враг. При много хора е второто, защото те просто не успяват да схванат как да използват модерните виртуални инструменти за общуване. Тук предлагаме някои от най-честите греши, които хората допускат в социалните мрежи.
Постоянното разсейване
Когато някой приятел иска да ви покаже нещо, той се нуждае от вашето внимание, което значи, че за известно време ще трябва да отлепите поглед от екрана на смартфона или таблета си. Постоянното разсейване може да бъде страшно досадно за околните. Но твърде много хора вече не могат да се съсредоточат и непрестанно проверяват какво се случва във фейса. Време е да промените този крайно вреден навик.
Споделянето на излишни детайли от личния живот
Фейсбук кара много хора да си мислят, че всички техни приятели и последователи страшно много се интересуват от техния личен живот. Едно време такава информация бе достъпна само за най-близките, а днес е публична. Постоянното обновяване на излишни лични подробности може да бъде особено досадно. Споделянето на подобни детайли трябва да бъде ограничено и под контрол.
Безсрамни постовe за собствения бизнес
Вижте, хората са се свързали с вас във фейсбук, защото ви харесват като човек и имат интерес да се социализират с вас. Те са ваши приятели, а не клиенти. Използването на личния профил в социалната мрежа за промотиране на някаква схема тип „пирамида“ е безсрамно и нежелателно.
Направете си отделна бизнес страница и поканете там приятелите си, но избягвайте да размивате границите и да ги използвате, за да си помогнете професионално.
Снимането на храна
Преди време хората са казвали молитва, преди да ядат. Днес те снимат храната си, а после влизат в дискусия кой точно филтър да използват, за да изглежда най-добре тортата във фейса, накрая се чудят защото тортата вече не е толкова сочна. Приберете телефоните и си изяжте проклетата храна.
Фитнес фотосесии
Времето в спортната зала би трябвало да се използва главно за спорт и цялата енергия за постигането на поставените физически цели, а не да правите постоянни фотосесии, които в реално време споделяте в социалните мрежи. Помислете само в колко по-добра форма щяхте да бъдете, ако просто вдигате тежести, вместо да се опитвате да правите сложна постановка за възможно най-доброто фитнес селфи. Спортуването ще ви е полезно дори и никой друг да не знае, че ходите на фитнес.
Добавянето на хора, които не познавате
По-старите поколения, които си направиха профили по-късно във фейсбук, имат навика да добавят в своята листа с приятели хора, които никога не са срещали. По-младите поколения, които са израснали с идеята, че покана за приятелство е нещо голямо, по-рядко добавят напълно непознати. Добро правило, което може да следвате, е никога да не се сприятелявате в социалните мрежи с хора, които никога не сте срещали на живо.
Правенето на селфи в огледалото
Нищо не крещи „самота“ така, както публикуването на снимка, която сами сте си направили с телефона в огледалото. Това е достойно за съжаление, но моля избягвайте да го правите публично. Ако толкова имате нужда – помолете приятел да ви снима. Трябва да имате поне един, нали?
Какво четем:
🔴 Йордан Йовков - "Серафим"🔴 Нана Гладуиш: Моят рак не случи на човек
🔴 Български хор записа песен за Нюйоркската филхармония
Източник: Труд