При соца образованието беше на ниво
Сега не е като при социализма, когато имаше гарантирани места за всички деца в градините и яслите. В малките градове детските градини се закриха или са полупразни. Училищата – също. По времето на социализма образованието беше на ниво, дисциплината също. Не ходехме на частни уроци, както сега. Богатите днес плащат хиляди, за да запишат децата си в елитни училища. По-рано имаше планиране на кадри – в коя област колко и какви специалисти са нужни. След завършване на висшето образование имаше по три години разпределение там, където е нужно. После всеки отиваше в родното си място или където пожелае. Вярно, за големите градове и столицата беше трудно.
Сега добре подготвените кадри, за които сме инвестирали по 20-25 години, отиват в чужбина. При това без някой да ни даде и един лев за това, че са учили в България.
Мария ИЛИЕВА, Ямбол
Какво четем:
🔴 ЧСИ остави бременна жена без пукнат лев заради бърз кредит от 600 лева🔴 Майка на починало дете дари 30 хил. лв. за да живее друго
🔴 Ученички преписаха Паисиевата "История"
Източник: Ретро
Коментари
![](./i/blank.gif)