Усложнявате си живота, когато не закусвате
Много са хората, които се отнасят с презрение към закуската. Това отношение се заражда още от детството. По-скоро то се развива не от липсата на любов към храната, колкото от любовта към още 30 минути сън.
Разбира се, да се пропусне закуската води до негативни резултати. Децата например стават по-нервни, доспива им се в клас и са по-разсеяни.
С напредването на възрастта този ефект не се променя. Така, ако пропускате закуската всеки ден, вие се отказвате от концентрацията и продуктивността си.
Освен това оказвате негативно въздействие върху своето ментално здраве. Изследвания сочат, че закуската допринася за доброто настроение и положителната настройка.
Ще приложим научни твърдения, за да ви убедим в ползата от закуската. Изследването е от 2014 г. и е публикувано в Harvard Business Review. Там пише: Всяко нещо, което ядем, се превръща в глюкоза от тялото, която осигурява енергия за мозъка и ни държи нащрек. Когато нивото на глюкозата се понижи, започват трудностите – губим концентрацията и вниманието ни се разсейва. Това обяснява защо е трудно да се концентрираме на празен стомах.
Вероятно сте чували това в час по биология?
Вкарването на храна в системата е първото нещо сутрин, което ви носи полза. Изследвания сочат, че по този начин се стимулира процеса на отслабване, понижава се риска от развитие на диабет и развитие на сърдечно-съдови заболявания.
Налице е и един интересен факт – едно изследване сочи, че консумацията на сладолед на закуска ни прави по-умни.
Вероятно смятате, че сутрин сте твърде заети, не сте гладни в ранните часове на деня или пък не сте на 7 години, та да се налага да ядете закуска… По-добре да си поспите още малко.
Този тип извинения са разбираеми, но ако изядете закуската си, ще бъдете по-енергични. Защо тогава да не го направите? Забравете за всички трикове за продуктивност. Закуската е най-добрият избор!
Четете още:
🔴 Българите вече плащат, за да държат парите си в банка🔴 Да се насладим на почивката без запек
🔴 Пускат свободно ГМО в България! Новият Закон за храните е публикуван за обществено обсъждане, предвижда по-ниски санкции!
Източник: profit