Как пловдивчанката Карима стана принцеса в Нигерия /СНИМКИ/
Екзотичната пловдивчанка Карима вдигна сватба с племенник на нигерийски емир. През 2009-а 21-годишната тогава Карима, родена в Пловдив, се врече във вярност на 31-годишния Абас. Ухажването продължило две години. Влюбените се срещали предимно в лимузината на бъдещия жених. Мюсюлманинът със синя кръв паркирал лимузината си в двора на избраницата си и двамата говорели с часове.
Майката на булката Лиляна Герева сключва брак като студентка със свой нигерийски колега. Децата им Карима и Хамила се раждат и живеят известно време в Пловдив. След като проговарят български, са отведени от родителите си в нигерийския град Кано, чийто емир е вуйчото на младоженеца Абас. На него е предоставено специално крило в двореца на управника, който притежава внушително богатство. Нигерия е третата най-голяма икономика в Африка, след Египет и ЮАР.
Германската баронеса Рени фон Бехтолсхайм е родена в Хасково. Преди години любовта
към немски барон я отвежда далеч от родината.
На всеки шест месеца обаче се връща в България, за да помага на нуждаещи се в
социални домове и манастири.
Рени заминава за Германия през 1980 година, водена от любовта си към немски барон. От него наследява титлата, а години наред ръководи лабораторията за клинично изследване на лекарства към известния фармацевтичен немски концерн МSD SHARP DOHME.
Аз съм българка. Да помагам на сънародници в нужда е мой дълг, обяснява баронеса Рени Фон Бехтолсхайм. При всяко идване тя носи по около 80 тона храни, памперси и медицински консумативи. Помощите се събират от немски фирми и обикновени хора, а за организацията се разчита на Малтийския орден.
Баронесата е особено щедра към домовете за стари хора и инвалиди в
родния си край. Осигурила е за тях тонове храни, памперси, консумативи.
Годишните помощи, събрани от аристократката, възлизат на 60-70 тона продукти
и вещи за над 10 000 евро.
Цели двама съпрузи аристократи има известната карловка Анка Ламбрева - първата българка, осъществила сама околосветско пътешествие. Животът на Анка от уважавания Пиперков род е достоен за приключенски роман. Докато учи медицина в Истанбул, спасява живота на тежко болен англичанин, а той я кани в Нова Зеландия. Там карловката се сприятелява с вожда на маорите от племето тюканрънги Мита Таупопоки и с двете най-красиви жени в областта Ротоматана Тиароа и Сузана.
В средата на 1930-те Анка се озовава в Иран. Прочутата околосветска пътешественичка бързо става част от местния елит - шейхове и заможни англичани. Говори седем езика, язди кон и камила, кара мотоциклет - това я прави толкова екзотична, че местните благородници и петролни магнати се редят на опашка, за да искат ръката.
През 1941 г. Анка се жени за аристократа Наджа паша ел Суеди, финансов министър
на Ирак. Принцът обаче умира скоро и карловката се установява в Иран, по това време владение на Англия, с която България е във война.
Властите в Техеран предлагат слава и богатство срещу отказ от българското поданство. Аз съм българка, няма да съдя родината си!, отсича Ламбрева.
Заточена е в концлагера “Мио-Мие”, откъдето я спасява бъдещият съпруг Райян Ахмад
дин Абести. В Иран принцът има огромно имение от 12 села с глинени колиби, които
Анка модернизира, дори строи училище. В края на живота си иранската "принцеса" и пътешественичка се връща в родното Карлово.
Какво четем:
🔴 Постоянно гризете ноктите си? Вижте какво означава това!🔴 Премахнете излишния корем само за 3 дни!
🔴 70-годишни спасители ни пазят по плажовете
Източник: Марица