Спестете си го това лято, природата ви предлага веднага решение



Лятото взискателно и категорично се е разкрещяло. Иска късата ми синя рокля и онази умопомрачителна усмивка с трапчинките, с която от 100 километра си личи, че съм влюбена. Ей така в живота, в слънцето, в копнежа по морето и по цветната леха срещу блока.

И си размахвам ръцете, още малко и ще полетя...обаче нещо ме дърпа силно и болезнено за слабините и се стоварвам с грохот на асфалта.

Ааа, не – пак цистит!

И като на шега или пък не се натъквам на моята любима приятелка от Botanic с нейните съвети и препоръки:

 - Помогни, ми, Боби! Има ли начин да се избавя от това състояние? Мога ли да направя нещо и това изобщо да не ми се случва?  

 - За съжаление често циститът се появява в най-неподходящия момент. Честотата му през летния сезон никак не е случайна. Посещението на басейни, дългото стоене в мокри бански, носенето на по-леки дрехи могат да бъдат предразполагащи фактори за появата на инфекции. Най-чест причинител за цистита е бактерията Ешерихия коли, която охолно населява недобре изчистените басейни. От друга страна, препаратите, които се използват за почистването на басейните, са вещества (хлор и др.), които дразнят деликатната лигавица на пикочния канал, като я правят по-чувствителна и податлива на инфекции.

 - Как да се предпазим от това кошмарно преживяване?

 - Ще ти дам няколко съвета при цистит, които можеш да спазваш. Не се грижим добре за организма си, понякога пренебрегваме елементарните му нужди и после се сърдим, когато той ни се ядоса и даде по-явен знак за корекция на поведението ни:

Пий повече вода (минимум 1,5-2 литра на ден). Колкото повече вода се приема, толкова за по-кратко бактериите престояват в пикочния мехур. Сокът, кафето и безалкохолните напитки не са заместител на водата. Много хора избягват да пият вода, защото знаят, че това ще ги кара да ходят по-често до тоалетна. А именно чрез приема на вода пикочният мехур се измива от вредните микроорганизми и бактерии.

Не задържай урината,  когато ви се ходи по малка нужда. Нейният продължителен престой може да предизвика появата на инфекции. 

Носи памучно бельо, избягвайте изкуствените материи.

Сменяй често дамските превръзки или тампоните.

Не стой в мокър бански.

Никога не използвай тампони, за да се предпазиш от вредните бактерии в басейните. Точно обратното, те осигуряват добра среда за дълъг престой във влагалището. 

Не бързай да посягаш към антибиотиците. По-добре е преди това да се консултирш със специалист.

Не забравяй, че природата предлага своите решения – Американска червена боровинка съдържа специфични проантоцианиди PACs A, които се прилепват към бактериите и ги „извозват” чрез урината извън организма. За да се осъществи това „извозване” и за да се изчисти тялото oт бактериите, е необходимо да се повиши диурезата. Точно това правят диуретиците. Като засилват отделянето на течност от тъканите, те елиминират вредните вещества. Такава е Златната пръчица. Тя действа диуретично, противовъзпалително и подпомага имунната система. Освен това има противомикробно и болкоуспокително действие.


Какво четем:

🔴 Никога не споделяйте тази информация в социалните мрежи!

🔴 Подадох й плика с парите и си тръгнах

🔴 Един златен, два сребърни и два бронзови медала за България от Европейската олимпиада по физика

Източник: За Жената



Коментари



горе