Извънредна вест за зловещите биячи от НДК!



Софийска районна прокуратура привлече към наказателна отговорност трима младежи на 17 г., 21 г. и на 27 години, нанесли телесна повреда на мъж.

Припомняме, че на 13.02.2025 г. около 13,30 часа в подлеза на НДК в гр. София, обвиняемите К.П., Ц.Д. и Й.К. удряли с ръце и крака в областта на лицето и тялото И.К. и му причинили лека телесна повреда.





Деянието е извършено по хулигански подбуди - на публично място в присъствието на странични лица, при липса на личен мотив, с демонстрация на безнаказаност и пренебрежение към установените правила. Обвиняемите удряли пострадалия без причина и без да бъдат непредизвикани от него.





По случая се води досъдебно производство за престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 12, вр. чл. 130, ал. 2, вр. чл. 20, ал. 2, вр. ал. 1, вр. чл. 63, ал. 1, т. 3 от НК, за което се предвижда наказание „лишаване от свобода“, посочват от прокуратурата.





Задържани за 48 часа

С постановление на наблюдаващ прокурор К.П., Ц.Д. и Й.К. са задържани за срок до 48 часа.

Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка „задържане под стража“ спрямо тримата обвиняеми.





Сигнал за сбиването бе получен в Четвърто РУ-СДВР около 13,45 часа. Към района на инцидента - в подлеза на НДК на пл. „България“, незабавно са изпратени служители на СДВР, които установили пострадал 29-годишен мъж, известен на МВР, с видимо леки наранявания.





Той заявил пред полицаите, че трима непознати са му нанесли побой. По случая са задържани именно тримата мъже.


Какво четем:

🔴 Мъж-мечта: Андрей вдигна палат-чудо за жена си, купи й "Мазерати"

🔴 СКАНДАЛНО: 30 бона такса ВХОД, за да ти продават стоката във веригите

🔴 Възникна грешка: Хакнаха Лидл и Кауфланд!

Източник: Блиц



Коментари



горе