Кърджалийка пред съда: За знаковото убийство на съпруга ми искам 10 милиарда лева!



„Сега се целят по нас с цел да се заличат от този свят всички свидетели на това покушение срещу моето семейство и род“, твърди Х. К. А.

Кърджалийка поиска 10 милиарда лева обезщетение от държавата, входира исковата молба в съда и настоя за охрана и сигурност за цялото й семейство от Областната дирекция на полицията. Х. К. А. твърди, че мъжът й бил убит знаково от правителството през 2009 година.

В исковата молба ищцата най-напред задава въпроса „Какво се иска от две жени и едно дете на 5 години, през последните повече от 3 години от страна на ОДМВР – Кърджали?“. На следващо място иска полицията да преустанови и прекрати да следи нея и семейството й с физически лица, камери и подслушвателни устройства.

Като доказателство за нанесените вреди тя прилага Съдебномедицинска експертиза, издадена от съдебен лекар за насилието върху нея. Претендира за нанесения психически и физически тормоз и посегателства на служителите на реда, за периода от 13.03.2014 г. до днешна дата.

Според ищцата „незаконен акт“ са  „уредите, с които сме следени и подслушвани денонощно. Соча специалната апаратура, която е монтирана около дома ни, с цел да вреди на живота ни, здравето ни и психиката ни“. Твърди, че има свидетели. Относно причинната връзка сочи „след знаковото убийство на съпруга ми през 2009 г. от правителството, със заповед на окръжен прокурор, посегателството се извърши в дома ни от служители на МВР. Това е причината. Сега се целят по нас с цел да се заличат от този свят всички свидетели на това покушение срещу моето семейство и род. МВР ще може ли да заличи министрите - свидетели на тези жестокости срещу моя съпруг, моето семейство и нашия род“.

Според съда в Кърджали претендиращата за рекордното за България обезщетение не е отстранила нередовностите в исковата молба. В нея ищцата, съобразно дадените от съда в разпореждане указания, не е посочила вида на претендираните от нея вреди - имуществени и/или неимуществени; размера на претърпените вреди - за всеки вид вреда поотделно; не е посочила периода (с начална и крайна дата), за който претендира вреди - за всеки вид вреда поотделно; не е посочила от кой незаконосъобразен акт (наименование на акта, дата на издаване и издател), съответно – кое незаконосъобразно действие или бездействие (какво съставлява действието или бездействието и кога е осъществено) на кой административен орган и/или длъжностно лице, осъществено при или по повод изпълнение на административна дейност, произтича всяка от претендираната от нея вреда, като не е посочила  и в какво се състои всяка от тях; не е посочила каква е причинната връзка между твърдяната вреда и незаконосъобразния акт, действие или бездействие, от който твърди, че е настъпила вредата; не е посочила в какво се състои искането и към съда, както и доказателствата и конкретните обстоятелства, които ще доказва с тях, с представяне на всички писмени доказателства.

За да възникне право на иск за обезщетение е необходимо да са налице няколко кумулативни предпоставки: незаконосъобразен акт, действие или бездействие на орган или длъжностно лице на държавата или общината, при или по повод изпълнението на административна дейност; вреда - имуществена или неимуществена; пряка и непосредствена причинна връзка между незаконосъобразния акт, действието или бездействието и настъпилата вреда.

Съдебният състав намира, че исковата молба от Х. К. А. срещу ОД МВР – Кърджали, с цена на иска 10 000 000 000 (десет милиарда лева), следва да се остави без разглеждане и производството по делото да се прекрати. Определението за връщане на исковата молба на Х. К. А. може да се обжалва пред Върховния административен съд на Република България.



Какво четем:

🔴 Шумен на върха! Хор ”Бодра песен” превзе световна класация с кавър на Metallica (видео)

🔴 Как са живели българите в Османската империя?

🔴 Саркис Мухибян и Хиндо Касимов в "Моряци", 1974 година (Видео)

Източник: rodopi24



Коментари



горе